ManşetSiyasət

Mandat alacaq şəxslərin şok siyahısı yayıldı – CƏMİL HƏSƏNLİ ADLARI AÇIQLADI

9 fevral növbədənkənar parlament seçkilərinin yekun nəticəsi kimi mandat alacaq şəxslərin şok siyahısı yayılıb.

Savash.org xəbər verir ki, bu hadqa Milli Şuranın sədri Cəmil Həsənli paylaşım edib. O qeyd edib ki, yaydıqları siyahı ehtimallar əsasında yox, dəqiq məlumatlara söykənilərək hazırlanıb.

“Qarşıdakı növbədənkənar parlament seçkiləri ilə bağlı hakimiyyət orqanlarından, icra və seçki strukturlarından əldə etdiyimiz məlumatlar əsasında fevral ayının 9-da parlamentə seçiləcək deputatların siyahısını seçkidən 12 gün öncə Sizə təqdim edirik. Bu siyahı ehtimallar əsasında deyil, bilavasitə müxtəlif hakimiyyət orqanlarından, rayon icra strukturlarından, MSK, DSK-lardan və hakimiyyətə yaxın olan digər mənbələrdən əldə edilmiş məlumatlar əsasında tərtib edilmişdir. Qeyd edilən məlumatlar əsasında hazırlanmış bu siyahı Milli Şura tərəfindən cəmiyyətə təqdim edilir və bəzi dairələr haqqında yekun qərar verilmədiyindən siyahıda 5-6 dairə üzrə nəticələr fərqli ola bilər. Ölkə də seçki deyilən bir şey olmadığı üçün seçki gününü – 9 fevralı da gözləməyə elə bir ehtiyac yoxdur. Buyurun, seçki günündən 12 gün öncə – 9 fevralda “seçiləcək” deputatların siyahısı ilə tanış olun”.

Beləliklə…

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi Talıbov Vasif

2 saylı Şərur seçki dairəsi Həbibbəyli İsa

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi Möhbalıyev Səttar

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi İbrahimov Eldar

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi Novruzov Siyavuş

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi Həmzəyeva Ülviyyə

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi Quliyev Cəbi

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi Quliyev Azay

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi Qafarov Kamaləddin

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi Musayev Madər

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Hüseynov Aydın

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi Cəfərov Natiq

13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi Əliyev Rauf

14 saylı Xəzər seçki dairəsi Məmmədov Soltan

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi Quliyev Ülvi

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi Qədirli Erkin

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi Allahverdiyev Elnur

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Musabəyov Rasim

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət (Baba oğlu)

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi Əliyev Adil

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqızı Məlahət

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi Mollazadə Asim

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Səmədzadə Ziya

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi Nurullayeva Könül

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi Mustafa Fazil

27 saylı Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Quliyev Eldar

29 saylı Səbail seçki dairəsi Arpadaray Nigar

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi Quliyev Fərəc

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi Həsənova Afət

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi Zabelin Mixail

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi Rauf Arifoglu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi Həsənquliyev Qüdrət

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Cəfərov Müşviq

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi Hüseynova Hicran

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi Mirkişili Tahir

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi İsrafil İkram

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi Məmmədli Müşfiq

45 saylı Abşeron seçki dairəsi Əsədov Oqtay

46 saylı Şirvan seçki dairəsi Camalov Rəşad

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi Mirzəzadə Aydın

48 saylı Yevlax seçki dairəsi Məmmədov İlham

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi Hüseynov Əli

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi Seyidzadə Şahin

51 saylı Qusar seçki dairəsi Badamov Azər

52 saylı Quba seçki dairəsi Əhmədov Vahid

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi Rafailov Anatoliy

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi Qurbanov Sadiq

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Səlimov Eldəniz

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi Mikayılova Sevil

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi Ağazadə Əminə

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi Hüseynov Rəfael

59 saylı Salyan seçki dairəsi Əhmədova Jalə

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi Ağamalı Fəzail

61 saylı Neftçala seçki dairəsi Rüstəmxanlı Sabir

62 saylı Saatlı seçki dairəsi Ələkbərli Əziz

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi Cəfərov Kamal

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi Məmmədov Ramin

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi Əmiraslanov Əhliman

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi Məhərrəmov Bəhruz

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi Həsənov Malik

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi Nəsirov Elman

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi İbrahimli Fəzail

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi Məmmədov Məşhur

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi İsgəndərov Anar

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi Qasımlı Musa

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi Quliyev Rüfət

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi Rəcəbli Hadı

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi Paşazadə Cavanşir

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi Əsgərov Ziyafət

77 saylı Astara seçki dairəsi Mahmudov Rəşad

78 saylı Lerik seçki dairəsi Məmmədov İqbal

79 saylı İmişli seçki dairəsi Nurullayev Razi

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi Qənizadə Çingiz

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi İsmayılov Şahin

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi Rzayev Tahir

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi Abbas Aqil

84 saylı Füzuli seçki dairəsi Bayramov Vüqar

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi Cəfərova Tamam

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi Novruzəli Aslanov

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi Kərimli Tahir

88 saylı Göyçay seçki dairəsi Hacıyev Sabir

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi Əfəndiyev Məzahir

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi Osmanov Cavid

91 saylı Ucar seçki dairəsi Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi Əliyeva Jalə

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi Yıldırım Fatma

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi Oruc Zahid

95 saylı Tərtər seçki dairəsi Alıyev Sahib

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi Məmmədov Anar

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi Vəliyev Ağalar

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi Qafarova Sahibə

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi Həsənov Nurlan

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi Bayramov Kamran

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi Mirbəşiroğlu Elşad

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi Səfərov Nizami

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi Hüseynova Sevinc

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi Nağıyev Arzu

105 saylı Tovuz seçki dairəsi Paşayeva Qənirə

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi Ağayeva Ülviyyə

107 saylı Qazax seçki dairəsi Seyidov Səməd

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi Cəfərov Nizami

109 saylı Balakən seçki dairəsi Məhəməliyev Nəsib

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi Musayev Elşən

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi Əliyeva Kamilə

112 saylı Qax seçki dairəsi Kərimli Azər

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi Məmmədzadə Tünzalə?

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi Əli Məsimli

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi Feyziyev Cavanşir

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi Heydərov Fəttah

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi Naxçıvanlı Aqiyə

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi Əliyev Bəxtiyar

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi Sadıqov Bəxtiyar

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi Məmmədov Ceyhun

121 saylı Laçın seçki dairəsi Abbaszadə Mahir

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi Gəncəliyev Tural

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi Məmmədov Aqil

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi Məmmədov Elman

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi İsmayılov İmamverdi

Bənzər Yazılar

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button
Close